Kvôli tomuto vaša pleť trpí a starne

by spravca

Jete zdravé veci, kupujete si rôzne pleťové prípravky a napriek tomu sa vám zdá, že vaša pleť nie je v kondícii? Možno stačia malé zmeny vo vašom chovaní, odstránenie zlozvykov, vynechanie niektorých zložiek v strave a ožijete nielen vy, ale aj vaša pokožka. Pre dosiahnutie žiarivej a zdravej pleti naozaj nepotrebujete veľa.

Na pleti nešetrite

Na jednej strane miniete desiatky eur na drahé krémy a na druhej šetríte na základných prípravkoch. Zdravá pleť nie je výsledkom krémovania, ale prekrvenia a pravidelného čistenia. Pleťová kozmetika by mala pleť v prvom rade ošetrovať. Ak investujete do prípravkov plných chemických látok, vaša pokožka bude trpieť. Spoľahnite sa radšej na overenú prírodnú kozmetiku, napríklad značky Natura Siberica. Táto pleťová kozmetika je plná látok pochádzajúcich z prírody, je čistá a šetrná k vašej pokožke. Nikdy, ale naozaj nikdy nezabudnite na večerné a ranné čistenie pleti. Nepoužívajte však mydlo, ktoré pokožku vysúša, ale micelárnu alebo pleťovú vodu.

Čomu sa treba vyhnúť

Čistíte si pleť, ale tá je napriek tomu plná vyrážok? Možno stačí odstrániť jeden nevinný zlozvyk. Tým je chytanie sa tváre špinavými rukami. Na tvár si týmto spôsobom nanášate nečistoty a hlavne baktérie. Prenášačmi baktérií nemusia byť len ruky, ale aj mobil alebo slúchadlo telefónu v práci. Ak k tomu pridáme vašu obľubu k sladkému a alkoholu, koledujete si o pleťovú katastrofu. Vašej pleti nepomôže ani najkvalitnejšia pleťová kozmetika. Po požití alkoholu alebo fajčení je pokožka dehydratovaná, suchá, opuchnutá, vystúpia na nej červené žilky a tmavé škvrny. A to vám iste za tie prepité víkendy nestojí. Podobne sú na tom aj konzumenti veľkého množstva sladkostí. Cukor podporuje v tele tvorbu inzulínu, ktorý následne prispieva k tvorbe kožného mazu. Pleť sa zanieti a tvoria sa na nej vyrážky. Sladkosti nerobia dobre ani žalúdku, v ktorom sa vytvárajú kvasinky zhoršujúce stav pleti.

Na čo netreba zabúdať

Snáď už každý z vás vie, že slnečné žiarenie škodí pleti. Zabúdate však, že žiarenie vie prejsť i cez mraky a ničiť pokožku taktiež v zime. Krémy na opaľovanie s ochranným faktorom alebo make-upy s SPF by ste mali používať po celý rok. Kvalitné prípravky na opaľovanie i dekoratívnu kozmetiku, ktorá nezruinuje vašu peňaženku nájdete na stránkach internetového obchodu naureus.sk. Ďalšou vecou, na ktorú iste často zabúdate, je pitný režim. Bez dostatočného prísunu čistej vody alebo čajov sa na tvári začnú robiť vrásky a celé telo vyzerá ako sušienka. Poslednou vecou, ktorú by sme radi spomenuli, je ponocovanie. Ak sa dlhodobo nevyspíte, vaša tvár bude pôsobiť unaveno, nebude sa mať kedy regenerovať a po čase prídu na rad vrásky či vačky pod očami.

 

You may also like