Vyberte si správnu farbu do interiéru vášho domu

by spravca

Výber správnej farby na steny do interiéru domu je veľmi dôležitým krokom k dokonalosti vášho bývania. Farby vedia zmeniť celkový vzhľad miestnosti a pôsobia aj na ľudskú psychiku. Správne zvolenou farbou môžete opticky zväčšiť priestor alebo ho zjednotiť. Pri kúpe farieb dbajte na výber správneho druhu farby a jej kvalitu.

Základné typy farieb do interiéru

Náterové farby do interiérov obsahujú rôzne druhy pigmentov, ktoré vytvárajú jednotlivé odtiene. Farbu náteru vám môžu pomôcť zmeniť tónovacie farby na stenu. Ich primiešaním do náterovej farby získate nové odtiene a dosiahnete vami želaný farebný efekt. Veľmi obľúbené sú akrylátové farby na steny, ktoré sa pred nanášaním riedia vodou. Ich prednosťou je vysoká výdrž. Na vymaľovanie menších častí steny alebo na tónovanie rámov dverí a okien sa hodia alkydové farby. Takéto druhy náterov sa dobre udržujú a dajú sa dokonca umývať. Na časti stien alebo miesta, ktoré budú mechanicky namáhané zvoľte náter z epoxidových farieb. Epoxidové farby patria medzi najodolnejšie na trhu. Ak potrebujete steny vymaľovať rýchlo, kúpte si jednovrstvové farby, ktoré sa neroztekajú a nebudete ich musieť nanášať vo viacerých vrstvách. Veľmi efektne na stenách vyzerajú práškové farby, ktoré sa na povrch nanášajú striekaním v jednej súvislej vrstve.

Rôzne farby do rôznych miestností

Vyhnite sa vymaľovaniu všetkých miestností jednou farbou. Iné typy farieb sú vhodné do kuchyne a iné napríklad  do spálne. Chcete predsa, aby vám farba vydržala dlho a dala sa ľahko udržovať. Do obývačky, detskej izby alebo do spálne vám budú stačiť oteru vzdorné farby. Do kuchyne alebo do kúpeľne by ste však mali voliť farby umývateľné. Oceníte ich pri vyprsknutom oleji alebo šampóne. Interiérové farby na steny sa dajú zakúpiť v širokej farebnej škále. Do svetlých miestností s vysokým prienikom denného svetla môžete zvoliť tmavšie farby. Naopak do tmavších miestností sa hodia jemné pastelové farby, napríklad žltá, biela alebo marhuľová. Nezabúdajte aj na to, že farby vedia ovplyvniť náladu a psychiku človeka. Ak sa chcete cítiť príjemne a optimisticky, nafarbite si steny žltou alebo fialovou farbou. Červená farba vás stimuluje a pôsobí luxusne. V oranžovej miestnosti sa budete cítiť bezpečne a energicky. Harmonicky pôsobí zelená farba a hnedá farba dodáva pocit tepla. Nechce sa vám hľadať vhodné farby? Kliknite na stránky internetového obchodu bugy.sk. Na jednom mieste nájdete nielen kvalitné farby za priaznivé ceny, ale aj kozmetiku, drogériu, potraviny a krmivá pre domáce zvieratá.

 

 

 

 

You may also like