Warning: Undefined variable $ip in /data/f/0/f0efbd78-5c3d-48fb-8193-918cb56f3e28/kaleidoskop.sk/web/wp-content/plugins/wp-post-real-time-statistics/PostStatsHelper.php on line 258
Ako si vybrať klimatizáciu do reštaurácie

Ako si vybrať klimatizáciu do reštaurácie

by spravca

Pohodlné prostredie pre hostí reštaurácie je dôležitým faktorom úspechu podniku.

Pri výbere funkčnej a praktickej klimatizácie by ste mali brať do úvahy vlastnosti samotnej miestnosti. Napríklad funkcie vybavenia predsiene a kuchyne sa budú líšiť, pretože mnohé kaviarne majú oddelené priestory pre fajčiarov, detskú izbu atď. Preto sú potrebné klimatizácie s rôznymi funkciami, ktoré zabezpečia komfortné podmienky pre všetkých návštevníkov a zamestnancov.

Multi-split klimatizácie

Ak potrebujete individuálne vykurovanie alebo chladenie v rôznych miestnostiach, ideálnym riešením sú multisplit systémy. Niektoré budovy znemožňujú umiestnenie viacerých vonkajších jednotiek, preto je optimálne osadiť jednu vonkajšiu jednotku a pripojiť potrebný počet vnútorných. Zároveň si môžete vybrať externú jednotku systému a vnútorné prvky, ktoré sa líšia funkčnosťou a výkonom.

Multisplit klimatizácie sú dobrým riešením do multifunkčnej, no malej miestnosti, kde sa nachádza hlavná hala, šatňa pre personál, kancelária manažéra, technické miestnosti a kuchyňa. Dobrým príkladom takejto technológie je Toshiba Daiseikai 9 RAS-13PKVPG-E. Ide o klimatizáciu prémiovej triedy s invertorovou technológiou, plynulou reguláciou a úsporou energie. Zariadenie je schopné ochladiť alebo vykúriť plochu od 50 do 90 m2 v priebehu niekoľkých minút vďaka vysokému výkonu turbo režimu. A multifiltračný systém kvalitatívne vyčistí vzduch od prachu a baktérií.

Kondicionéry kaziet a kanálov

Ak máte reštauráciu s veľkým priestorom, najlepšou možnosťou by bol model kazetovej klimatizácie, napríklad Daikin flat FFQ35C+RXS35L. Táto kazetová jednotka je určená pre montáž pod strop, čo umožní rovnomerné rozloženie prúdenia vzduchu na všetky 4 strany. Konštrukcia je zabudovaná do zaveseného stropu a na vonkajšej strane zostáva iba mriežka, ktorá bude takmer nepostrehnuteľná.

Takéto systémy fungujú veľmi ticho, bez toho, aby spôsobovali nepohodlie pre návštevníkov. Zabezpečujú nepretržitú výmenu vzduchu v miestnosti, vďaka čomu bude vždy svieži.

Do priestrannej kaviarne si môžete kúpiť aj kanálové zariadenie Panasonic KIT-E9PD3EA, ktoré postačuje na klimatizovanie troch veľkých sál súčasne. Vzduch je dodávaný a distribuovaný v potrubných systémoch. Miestnosť je neustále nasýtená čerstvými prúdmi z ulice. Tým sa zabezpečí kvalitné vetranie a vetranie. Odber a doručenie je zároveň možné na rôznych miestach.

Pri inštalácii systému je potrebné zvoliť správny výkon zariadenia. Preto vypočítajte počet hostí, plochu miestnosti, poveternostné a klimatické podmienky a rozloženie (tieň a slnečná strana). Obráťte sa na profesionálov, ktorí vám pomôžu s výberom a inštaláciou klimatizácií a urobte si čo najpohodlnejší podnik!

You may also like