Ako si vybrať klimatizáciu do reštaurácie

Ako si vybrať klimatizáciu do reštaurácie

by spravca

Pohodlné prostredie pre hostí reštaurácie je dôležitým faktorom úspechu podniku.

Pri výbere funkčnej a praktickej klimatizácie by ste mali brať do úvahy vlastnosti samotnej miestnosti. Napríklad funkcie vybavenia predsiene a kuchyne sa budú líšiť, pretože mnohé kaviarne majú oddelené priestory pre fajčiarov, detskú izbu atď. Preto sú potrebné klimatizácie s rôznymi funkciami, ktoré zabezpečia komfortné podmienky pre všetkých návštevníkov a zamestnancov.

Multi-split klimatizácie

Ak potrebujete individuálne vykurovanie alebo chladenie v rôznych miestnostiach, ideálnym riešením sú multisplit systémy. Niektoré budovy znemožňujú umiestnenie viacerých vonkajších jednotiek, preto je optimálne osadiť jednu vonkajšiu jednotku a pripojiť potrebný počet vnútorných. Zároveň si môžete vybrať externú jednotku systému a vnútorné prvky, ktoré sa líšia funkčnosťou a výkonom.

Multisplit klimatizácie sú dobrým riešením do multifunkčnej, no malej miestnosti, kde sa nachádza hlavná hala, šatňa pre personál, kancelária manažéra, technické miestnosti a kuchyňa. Dobrým príkladom takejto technológie je Toshiba Daiseikai 9 RAS-13PKVPG-E. Ide o klimatizáciu prémiovej triedy s invertorovou technológiou, plynulou reguláciou a úsporou energie. Zariadenie je schopné ochladiť alebo vykúriť plochu od 50 do 90 m2 v priebehu niekoľkých minút vďaka vysokému výkonu turbo režimu. A multifiltračný systém kvalitatívne vyčistí vzduch od prachu a baktérií.

Kondicionéry kaziet a kanálov

Ak máte reštauráciu s veľkým priestorom, najlepšou možnosťou by bol model kazetovej klimatizácie, napríklad Daikin flat FFQ35C+RXS35L. Táto kazetová jednotka je určená pre montáž pod strop, čo umožní rovnomerné rozloženie prúdenia vzduchu na všetky 4 strany. Konštrukcia je zabudovaná do zaveseného stropu a na vonkajšej strane zostáva iba mriežka, ktorá bude takmer nepostrehnuteľná.

Takéto systémy fungujú veľmi ticho, bez toho, aby spôsobovali nepohodlie pre návštevníkov. Zabezpečujú nepretržitú výmenu vzduchu v miestnosti, vďaka čomu bude vždy svieži.

Do priestrannej kaviarne si môžete kúpiť aj kanálové zariadenie Panasonic KIT-E9PD3EA, ktoré postačuje na klimatizovanie troch veľkých sál súčasne. Vzduch je dodávaný a distribuovaný v potrubných systémoch. Miestnosť je neustále nasýtená čerstvými prúdmi z ulice. Tým sa zabezpečí kvalitné vetranie a vetranie. Odber a doručenie je zároveň možné na rôznych miestach.

Pri inštalácii systému je potrebné zvoliť správny výkon zariadenia. Preto vypočítajte počet hostí, plochu miestnosti, poveternostné a klimatické podmienky a rozloženie (tieň a slnečná strana). Obráťte sa na profesionálov, ktorí vám pomôžu s výberom a inštaláciou klimatizácií a urobte si čo najpohodlnejší podnik!

You may also like