Výhody, ktoré vás presvedčia o kúpe textilných snehových reťazí

Výhody, ktoré vás presvedčia o kúpe textilných snehových reťazí

by spravca

S pojmom snehové reťaze sa neodmysliteľne spájajú predovšetkým hrubé, kovové reťaze. Vidieť ich je najmä v horách, kedy pomôžu vozidlám prejsť cez ťažko prístupný terén. V našich podmienkach ide hlavne o horské priesmyky a iné strmé úseky ciest. Tieto úseky sú vždy vyznačené príkazovou značkou C14, za ktorou vám bez reťazí hrozí pokuta. Ak vás predstava kovových reťazí príliš neláka, zaobstarajte si textilné reťaze s názvom AutoSock.

AutoSock sú schválené a homologizované pre celú EU

Napriek tomu, že najúčinnejšie reťaze sú tie, ktoré sú vyrobené z kovu, tak aj textilné AutoSock reťaze vám pri ojedinelých jazdách do hôr budú stačiť. V prípade AutoSock ide o vskutku kvalitné severské reťaze pochádzajúce z Nórska a schválené na jazdu po celej EU. Znamená to, že vám budú stačiť napríklad pri jazde na dovolenku do susedného Rakúska. Skvelé je, že sú veľmi elastické a zaručene sadnú na každú pneumatiku. Vyrábajú sa aj ako reťaze na SUV 4×4 alebo ako reťaze na dodávky.

Ako fungujú textilné snehové reťaze AutoSock

S AutoSock reťazami sa nemusíte obávať o vašu bezpečnosť. Boli podrobené mnohým testom a dokázali svoju účinnosť na ľade i snehu. Táto účinnosť je zaručená vďaka inovatívnej technológii použitej na výrobu textílie, ktorá tvorí AutoSock reťaze. Na povrchu reťazí je na prvý pohľad vidieť hrubší vzor a vlákna, ktoré sa po styku s vlhkosťou menia na protisklzový film. Vďaka tejto vlastnosti vám AutoSock dobre poslúžia v nečakaných situáciách, kedy náhle napadne sneh alebo sa vozovka zmení na klzisko. Pozor však na to, že textil nie je tak odolný ako oceľ. Počas jazdy po asfalte by sa AutoSock úplne zničili po pár metroch. S týmito reťazami podobne ako inými typmi môžete jazdiť maximálnou rýchlosťou 50 km/h.

Výhody textilných reťazí AutoSock

  • Veľmi rýchle nasádzanie, ktoré zvládnete do pár minút. Snehové reťaze AutoSock sa na pneumatike samé vycentrujú.
  • AutoSock môžete mať vždy po ruke pre prípad zmeny počasia. V kufri zaberú len toľko miesta ako malá lekárnička.
  • AutoSock sú vhodné pre vozidlá s veľmi úzkym podbehom.
  • AutoSock sa dokonale prispôsobia všetkým modelom pneumatík.
  • Prevádzka vozidla s AutoSock je bezhlučná a bez vibrácií.
  • AutoSock nemajú vplyv na elektronické zariadenia vo vozidle.
  • AutoSock neničia pneumatiky a ani elektróny.
  • AutoSock sa jednoducho udržujú, stačí ich oprať.
  • AutoSock sú šetrné k životnému prostrediu a recyklovateľné.

 

You may also like