Bolí vás chrbát? Skúste vymeniť matrac

by spravca

Bolesti chrbta trápia veľmi veľa ľudí, pričom niekedy je príčinu nájsť jednoduché a niekedy až nemožné. Základom kvalitného spánku  je dobrý matrac, ktorý vplýva aj na celkové zdravie človeka. Možno je problém práve v ňom.

Vyskúšajte matrac z lenivej peny

Nie je nič lepšie, ako sa ráno zobudiť oddýchnutý a plný energie bez toho, aby bolo vstávanie z postele nočnou morou. Nie každý má ale toto šťastie a ak pociťujete pri vstávaní problémy, mali by ste hľadať príčinu. Najčastejšou je zlý matrac, ktorý ľudia veľmi často podceňujú. V prípade, že vás už nebaví chodiť do práce viac zničený, ako keď idete z nej, vyskúšajte matrac z lenivej peny. Ide o najlepší výrobok na trhu, pričom vie uspokojiť aj tých najnáročnejších ľudí. Niektorí možno nevedia, o aký matrac ide, pretože sa používa aj iný názov a to pamäťová pena.

Čo je to tá lenivá pena?

Názov pochádza z anglického ,,lazy foam“, ktorý charakterizuje unikátnu vlastnosť materiálu a tým je pomalý návrat matraca do jeho pôvodného stavu. V praxi si teda matrac zapamätá, v akej polohe bol pred jeho použitím a ak z neho odídete, vráti sa do stavu, v akom bol predtým. Nejde len o moderný, ale aj veľmi žiadaný výrobok, ktorého základom je visko-elastický materiál. Typický je tým, že sa dokáže veľmi pružne prispôsobiť každej jednej postave, pričom váhu rozloží rovnomerne. Tento materiál má aj ortopedické vlastnosti a preto pri jeho používaní na bolesti chrbta zabudnete. Ak chcete kvalitný spánok dopriať nielen sebe, ale aj najbližším, jednoznačne odporúčame lenivú penu, ktorá bude dokonalou oporou pre celé telo. Výsledkom používania nie je len ľahké vstávanie, ale aj menej otáčania počas noci, pretože optimálnu polohu nájdete skôr, ako pri iných matracoch. Ak chcete dokonalý komfort, doprajte si nielen dobrý matrac, ale aj vankúše, ktoré sa dokonca tak isto vyrábajú z lenivej peny. Dokážu sa prispôsobiť tvaru hlavy, čím sa predchádza rôznym bolestiam krku a chrbtice. Vďaka kombinácii týchto dvoch vecí sa už nikdy nemusíte obávať bolestí, ktorými trpíte teraz.

Zaujímavosťou vo svete spánku je aj novinka matrac viscogreen, o ktorom zatiaľ počul len málokto. Ide o matrac vyrobený z peny aloe vera prinášajúcu príjemnú tuhosť a jedinečné vlastnosti. Tento matrac dokáže odolať aj vysokej záťaži a vďaka mikrokapsuliam udržiava hygienicky čisté prostredie. Ničenie baktérií vo vnútri matraca tak nikdy nebolo jednoduchšie a menej namáhavé ako je tomu s týmto výnimočným matracom.

You may also like