Ako vybrať matrac pre dieťa

Ako vybrať matrac pre dieťa

by spravca

S príchodom dlho očakávaného dieťaťa sa rodičia snažia dať mu to najlepšie – neobchádza to ani usporiadanie detskej postieľky. V každej fáze vývoja dieťaťa by sa s touto otázkou malo zaobchádzať veľmi zodpovedne.

V prvom rade je to potrebné, aby sa predišlo problémom s chrbticou, pretože tá sa u novorodenca ešte nevytvorila. Ako si teda vybrať správne detské matrace a na aké vlastnosti si dať pozor pri kúpe nových obliečok? Zvážme všetky podrobnosti.

Kde začať s výberom detského matraca

Tu je potrebné pochopiť, aký je rozdiel medzi matracom pre dospelých a detským matracom. Prvým je veľkosť: je oveľa menšia. Detské matrace sú tiež menšej hrúbky. Po druhé, detské matrace by mali byť vyrobené z bezpečných, nealergických materiálov – to je pre bábätko veľmi dôležité.

Veľkosť

Toto je prvé kritérium, podľa ktorého budeme vyberať matrac pre dieťa. Pred nákupom musíte vykonať merania z postele. Je to potrebné, aby medzi konštrukciou postele a matracom neboli žiadne medzery. Ak sa tak stane, dieťaťu tam môže uviaznuť ruka alebo noha – je to nebezpečné!

Zvyčajne sa pre deti od narodenia do troch rokov vyberá matrac s rozmerom 60*120 cm. Od troch do 7 rokov sa dĺžka pohybuje od 130 do 160, šírka je 70 cm. Od 7 rokov a staršie sa vyberajú dve veľkosti postele a maracov: 90 x 160 alebo 90 x 180 cm.Ako vybrať matrac pre dieťa

Tuhosť

Ďalej zvolíme stupeň tuhosti. Aby bol výber správny, treba brať do úvahy anatómiu dieťaťa. Napríklad pre novorodenca treba zvoliť tvrdý matrac. Od troch do šiestich rokov by ste mali voliť stredne tvrdý doplnok na spanie a od 6 rokov by ste mali vyberať s prihliadnutím na skutočnú váhu dieťaťa. Vybrať si môžete aj obojstranný matrac s rôznym stupňom tuhosti na každej strane.

Ďalším kritériom pri výbere je typ matraca. Od troch rokov si môžete vybrať bezpružinové aj pružinové na samostatnom bloku “Pocket Spring”. Ako príklad môžete uviesť model PANTERA COCO S1000 alebo DREAM OPTIMAL od značky BENAB.

Výplň

Pre deti od narodenia do štyroch rokov je vhodné zvoliť tieto druhy: prírodný latex, vlna, bavlna, ľan, kokosové vlákno. Tieto výplne sú hypoalergénne, takže sú maximálne bezpečné. Pre deti od štyroch rokov a viac si môžete vybrať obojstranný matrac s rôznymi výplňami.

Ďalšie možnosti

Slovenský výrobca matracov na mieru Benab neustále vylepšuje svoje modely a pridáva k matracom vymeniteľné nepremokavé poťahy. Pomáhajú chrániť matrac pred poškodením a výrazne zjednodušujú údržbu.

You may also like