Na jar by ste mali umyť okná na kancelárii. Prečo?

Na jar by ste mali umyť okná na kancelárii. Prečo?

by spravca

Predovšetkým v USA má čistenie okien tradíciu už skoro 100 rokov. Už v 30. rokoch 20. storočia bolo len v New Yorku viac ako 3000 čističov. Obrovské mrakodrapy sa bežne čistia aj viac ako mesiac.

Predpokladáme, že toľko okien vaša firma nemá. O to rýchlejšie budete mať okná čisté po zime. Že prečo by ste to mali spraviť? Pozrime sa na niekoľko faktov, ktoré, veríme, zmenia váš názor.

Väčšina firiem čistí kancelárske okná, aby vyzerali reprezentatívne, ale špinavé okno môže byť v skutočnosti oveľa horšie, ako si myslíte. Nielenže sa zníži prirodzené svetlo a teplo, čo znamená vyššie účty za energiu, ale špina z prostredia môže časom sklo znehodnotiť, čo znamená, že nevydržia tak dlho.

Ďalším problémom je kyslý dážď, ktorý svojim chemickým zložením postupne narúšať sklo ale aj gumené tesnenia. Vy tak vyhadzujete peniaze doslova do vzduchu.

Práca čističa okien je v mnohých západných krajinách chápaná ako riziková. Až za ňou sa v rebríčku umiestnili napríklad hasiči, či policajti. Preto na túto prácu najímajte len profesionálov a nespoliehajte sa na vlastné schopnosti. V USA je trendom na najnebezpečnejšie budovy nasadiť robotov, pretože pre človeka predstavuje čistenie okien priveľké riziko.

Je vedecky dokázané, že pracovníci sa v prostredí s čistými oknami cítia komfortnejšie a sú produktívnejší.

Je potrebné pripomenúť, že okrem estetického, bezpečnostného, či ekonomického hľadiska je nemenej dôležité aj zdravie.

Najmä na jar, kedy je rozdiel medzi vonkajším a vnútorným prostredím veľký teplotný rozdiel sa v rohoch okien a na parapetnej doske vytvára pleseň, ktorú živí prach a skondenzovaná voda z vnútornej strany okien.

Pleseň je samozrejme maximálne nežiaducim spoločníkom v kancelárii. Často ju môžete nájsť aj v okolí tesnenia a to opäť znižuje tepelné aj zvukovo izolačné vlastnosti materiálu.

Čisteniu okien – bezpečne, efektívne a s profesionálnymi výsledkami – sa už niekoľko rokov venuje spoločnosť Bemalux Cleaning Corp. s.r.o.. Ich klientov by ste našli predovšetkým v Bratislave, kde ich služby využívajú desiatky firiem.

Nechajte svetlo preniknúť po dlhej zime naplno do vašej kancelárie. Minimalizujte zdravotné riziko odstránením plesní.

 

You may also like